Untitled 1
««do strony głównej
Archiwum - styczeń 2012
30-01-2012

Zmiany dokumentacji i rejestracji zawodników w Extranecie

Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej otrzymały pismo z Polskiego Związku Piłki Nożnej o istotnych zmianach w dokumentacji rejestrowej zawodników w systemie Extranet oraz adresu kont bankowych - wpłat za karty zawodnicze. Szczegóły w piśmie TUTAJ.


25/27-01-2012

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-19 w Małopolsce?

Małopolski Związek Piłki Nożnej złożył pod adresem Polskiego Związku Piłki Nożnej oferty współorganizacji turniejów finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA w kategorii wiekowej do lat 19 mężczyzn w 2014 oraz w kategorii wiekowej do lat 17 kobiet w 2016.

I oto nadeszły z Warszawy pomyślne wiadomości. - Władze PZPN postanowiły wczoraj, że do rywalizacji o zorganizowanie pierwszej z tych imprez zostanie zgłoszona Małopolska. Wyczytałem w „Przeglądzie Sportowym”, iż najbardziej merytoryczną aplikację złożyła podobno Wielkopolska, która w 2006 była gospodarzem MME U-19, ale nie do końca wierzę w prawdziwość takiego ujęcia tematu. Wiem bowiem, że nasza aplikacja była kompletna pod każdym względem, nawet z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych... To oczywiście pierwszy etap, teraz należy czekać na ostateczną decyzję UEFA. Wierzymy, iż w oparciu o rzetelne przesłanki sportowe, infrastrukturalne oraz kulturowe właśnie Małopolska wygra bój o MME U-19 w 2014 - powiedział nam prezes MZPN, red. Ryszard Niemiec.

Poza PZPN chęć zorganizowania MME U-19 wyraziło wstępnie 12 innych federacji. Wstępnie, bowiem jak doświadczenie uczy zazwyczaj kilku potencjalnych kandydatów rezygnuje jeszcze przed stanięciem w szranki wyborcze. Termin składania oficjalnych aplikacji upływa dziś. UEFA zapozna się z nimi i dopiero wówczas ogłosi listę państw kandydujących do zorganizowania MME U-19. Jak poinformował nas przedstawiciel PZPN, Mirosław Ryszka, ostateczna decyzja zostanie przekazana 22 marca, podczas 36. Kongresu Zwyczajnego UEFA w Stambule. Wydanie werdyktu zostanie poprzedzone dwudniowymi obradami Komitetu Wykonawczego UEFA.

Na stadiony zaproponowano następujące obiekty: Cracovia SSA, Janina Libiąż, Hutnik Kraków, Gminno-Miejski Stadion w Zabierzowie, Dalin Myślenice, Okocimski Brzesko.

Boiska treningowe to: Cracovia (boczne), Wisła (boczne), Tramwaj, Zwierzyniecki, Borek, Bronowianka, Zieleńczanka, Płaszowianka.

Na miejsca pobytowe wskazano: Crown Piast Hotel, Hotel Holiday Inn Express Kraków, Best Western Premier.

Jerzy Cierpiatka - rzecznik prasowy MZPN


25-01-2012

Przygotowania do XII edycji "Z podwórka na stadion"

W piątek 20 stycznia w Kamienicy koło Nowego Sącza odbyło sie spotkanie koordynatorów turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Organizator turnieju, Polski Związek Piłki Nożnej, przygotował warsztaty, podczas których podsumowano ostatnią edycję turnieju oraz dyskutowano o tym, jak zwiększyć jeszcze zainteresowanie dzieci rozgrywkami.

W ubiegłym roku udział wzięło 85 tysięcy dzieci, dwukrotnie więcej niż w roku 2010. W roku mistrzostw Europy 2012 organizatorzy chcieliby, aby w rozgrywkach uczestniczyło 100 tysięcy dzieci.

Od tego roku partnerami turnieju będą UEFA Respect oraz UEFA Respect your Health, co oznacza jeszcze większe zaangażowanie PZPN w walkę z każdą formą dyskryminacji oraz w promocję zdrowego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

W spotkaniu uczestniczyło 16 koordynatorów turnieju z wojewódzkich związków piłki nożnej, 16 dyrektorów biur oraz przedstawiciele PZPN.

Źródło: www.pzpn.pl


23-01-2012

Gdzie klub Małopolski ma skierować wniosek mediacyjny?

Zarząd Małopolskiego ZPN zatwierdził projekt uchwały Wydziału Gier MZPN w sprawie zakresu kompetencji mediacyjnych postępowań podległych rozpatrzeniu przez poszczególne Okręgi i Podokręgi Związku. Mediacje pomiędzy stronami, najczęściej klubami, dotyczą w dużej mierze przynależności klubowej, czy wysokości ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika dla klubu odstępującego w trakcie transferów. Spory w tym zakresie rozstrzygać będą organy związkowe - Wydziały lub Komisje Gier poszczególnych struktur. Gdzie mają strony kierować wniosek o podjęcie mediacji ustala uchwała nr 1/Z/2012 z dnia 19-01-2012, dostępna TUTAJ.

Jednocześnie Wydział Gier przypomina, iż okienko transferowe dla klubów od III ligi w dół rozpoczyna się 1 lutego, a kończy z dniem pierwszych zawodów w danych rozgrywkach rundy wiosennej sezonu 2011/2012. 


 
19-01-2012

Pierwsze tegoroczne posiedzenie zarządu MZPN

W sali konferencyjnej hotelu Swing odbyło się pierwsze tegoroczne posiedzenie zarządu MZPN. Początkowe punkty porządku zebrania dotyczyły omówienia projektu Małopolskiej Fundacji Piłkarskiej, podjęcia uchwały w sprawie przekazania kompetencji w zakresie spraw mediacyjnych Wydziału Gier do Okręgów i Podokręgów, oraz zatwierdzenia składu osobowego zarządu Wydziału Sędziowskiego MZPN. W kolejnych punktach przeważała tematyka przygotowań do Walnego Zebrania Wyborczego PZPN i związane z tym wybory w strukturach związkowych Małopolski. Na wrzesień zaplanowano przeprowadzenie Walnego Zebrania Wyborczego Małopolskiego ZPN, które poprzedzić muszą wybory delegatów w klubach piłkarskich, następnie w Podokręgach PN i Okręgowych Związkach PN. Zasygnalizowano temat najbliższego zebrania Prezydium Zarządu MZPN, podczas którego szerzej o sytuacji w klubach piłkarskich, w świetle obecnego kryzysu gospodarczego, mają wypowiedzieć się wyznaczeni członkowie zarządu - przedstawiciele poszczególnych Podokręgów Piłki Nożnej w Małopolsce.

Fotogaleria TUTAJ.


18-01-2012

Ponad milion odsłon i przekroczone sto tysięcy użytkowników

Portal internetowy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród internautów. W ciągu ostatnich 29 miesięcy, od daty nowego wyglądu graficznego i adresu, statystki naliczyły 102159 użytkowników. W tym okresie odnotowano 1073815 odsłon, zaś w ciągu ostatnich 12 miesięcy naliczono średnią odsłon 56 na godzinę, 1344 na dobę i 40320 w miesiącu. W roku 2012 największa ilość odsłon przypadła 13 stycznia i wyniosła 1510.

 
17-01-2012

Terminarze Małopolskiej Ligi Juniorów ustalone

W poniedziałek 16 stycznia, w siedzibie MZPN, odbyły się spotkania przedstawicieli zespołów Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych i Młodszych w celu ustalenia terminarzy rundy wiosennej 2012. Rozgrywki rozpoczną juniorzy starsi 17 marca, zaś młodsi tydzień później - 24 marca. Zakończenie sezonu w obydwu ligach zaplanowano na 9 czerwca 2012 roku. Wydział Gier opublikował uzgodnione terminarze i są do pobrania TUTAJ. Kolejne spotkania terminarzowe WG MZPN organizuje 31 stycznia o godz. 15:00 i 15:30 z udziałem zespołów Małopolskich Lig Trampkarzy i Młodzików.

 
16-01-2012

Wydział Gier o nowym terminarzu IV ligi zachodniej

Wydział Gier MZPN postanowił przedstawić drugą wersję terminarza klubom czwarto ligowym do akceptacji, wniesienia poprawek, w związku z tym, że LKS Mogilany nie podjął rozmów na temat ustaleń terminarza rundy wiosennej 2011/2012  i podtrzymuje swoje stanowisko o wycofaniu się z rozgrywek w IV lidze seniorów, grupa zachodnia. Najważniejszą przyczyną stworzenia nowej wersji terminarza jest danie możliwości klubom IV ligi, przed kolejnymi spotkaniami terminarzowymi, prawidłowego planowania zawodów z udziałem zespołów młodzieżowych, a te jak wiadomo ustala się pod grę swoich seniorów. Decyzja Wydziału uwzględniająca wycofanie LKS Mogilany z rozgrywek zmienia radykalnie terminarz IV ligi, likwiduje się dwie kolejki (w środy) i tym samym unika się pauz dwóch zespołów w każdej kolejce.

Nowy terminarz IV ligi dostępny TUTAJ, kluby mają czas do 31 stycznia na wniesienie drobnych poprawek.

13-01-2012

Krakowskie klasy okręgowe ustaliły terminarz rundy wiosennej

W siedzibie Małopolskiego Związku PN w Krakowie, przy ul. Krowoderskiej, odbyły się dziś kolejne  spotkania w celu ustalenia terminarzy rundy rewanżowej sezonu 2011/2012, tym razem z udziałem przedstawicieli klubów dwóch grup krakowskiej klasy okręgowej. Ustalono, że pierwsze mecze zaplanowano na 17/18 marca, a zakończenie sezonu 9 czerwca 2012 roku (sobota).

Terminarz KO grupa I dostępny TUTAJ, a KO grupa II TUTAJ.

Fotogaleria dostępna TUTAJ.

Kolejne spotkania w sprawie terminarzy odbędą się w poniedziałek 16 stycznia z udziałem przedstawicieli klubów Małopolskiej Ligi Juniorów, odpowiednio o godz. 15:00 starszych i 16:30 młodszych juniorów.


12-01-2012

 Zimowe obozy w Limanowej i Makowie Podhalańskim

Wydział Szkolenia opublikował komunikaty z powołaniami na zimowe obozy szkoleniowe czterech roczników piłkarskich. W Limanowej od 13 do 21 lutego przebywać będą roczniki 1996 i 97, zaś w Makowie Podhalańskim od 13 do 23 lutego roczniki 1998 i 99. Szczegóły w komunikatach TUTAJ.


11-01-2012

Terminarz rundy wiosennej 2012 IV ligi gr. zachodniej ustalony

W siedzibie Małopolskiego Związku PN w Krakowie, przy ul. Krowoderskiej spotkali się przedstawiciele klubów IV ligi grupy zachodniej seniorów i ustalili terminarz rewanżowej rundy wiosennej sezonu 2011/2012. Do 31 stycznia kluby - gospodarze mają czas na wniesienie poprawek, a można tego dokonywać telefonicznie lub drogą e-mailową na podane w terminarzu adresy i numer.

Terminarz dostępny TUTAJ. Fotogaleria TUTAJ.

Kolejne spotkania w sprawie terminarzy odbędą się z udziałem przedstawicieli klubów krakowskich klas okręgowych grupy I i II 13 stycznia (piątek), odpowiednio o godz. 15:00 i 16:30. W poniedziałek 16 stycznia o godz. 15:00 i 16:30 spotkania w sprawie terminarzy Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych i Juniorów Młodszych.


10-01-2012

Trzecioligowcy uzgodnili terminarz rundy wiosennej

W samo południe, w sali konferencyjnej hotelu Swing w Krakowie spotkali się przedstawiciele klubów III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, aby podsumować rundę jesienną i ustalić terminarz rewanżowej rundy wiosennej sezonu 2011/2012. Pierwsze mecze zaplanowano na 17/18 marca, a zakończenie sezonu 6 czerwca 2012.

Ustalony terminarz można pobrać TUTAJ, kluby - gospodarze mają jeszcze czas do 31 stycznia, aby wnieść drobne poprawki, na przykład w sprawie zmiany godziny zawodów.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w szerokim gronie działaczy związkowych, obecny był prezes zarządu MZPN Ryszard Niemiec i wiceprezesi Zbigniew Lach, Jerzy Kowalski i Andrzej Sękowski. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej reprezentowali wiceprezes zarządu Tomasz Domaradzki oraz członkowie zarządu Sławomir Trybek i Krzysztof Gauda. Wśród klubów zabrakło przedstawicieli Łysicy Bodzentyn i Naprzodu Jędrzejów. Po wystąpieniu prezesa Ryszarda Niemca, w sprawach zakresu swoich działań zabrali głos Andrzej Sękowski z Kolegium Sędziów, Andrzej Palczewski z Komisji d/s Licencji Klubowych, Józef Cichoń z Wydziału ds Bezpieczeństwa na Stadionach, Stanisław Wójcik z Wydziału Dyscypliny, Jacek Doniec, Stefan Komendołowicz i Zdzisław Wagner z Wydziału Gier MZPN. Zabrali też głos niektórzy działacze klubowi, wśród nich prezes Popradu Muszyna Stanisław Sułkowski (na zdjęciu). Fotogaleria dostępna TUTAJ.

11 i 13 stycznia kolejne spotkania z przedstawicielami klubów IV ligi i krakowskich klas okręgowych.


07-01-2012

Kursokonferencja z udziałem 282 uczestników

Wydział Szkolenia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej organizując tegoroczną kursokonferencję dla szkoleniowców grup młodzieżowych nie miał obaw, że niedawna grudniowa kursokonferencja na obiektach AWF Kraków zdecydowanie osłabi dzisiejszą frekwencję. Dziś na obiektach Com Com Zone w Krakowie  wszystkie miejsca w hali były zajęte, odnotowano 282 uczestników według rejestru biura kursokonferencji.

Poszczególnymi punktami programu sprawnie kierował szef Wydziału Szkolenia Lucjan Franczak z dużą pomocą organizatorów - Aleksandra Hradeckiego i wielu społecznych działaczy Związku. Otwarcia kursokonferencji dokonał prezes MZPN Ryszard Niemiec w obecności wiceprezesów Zbigniewa Lacha i Jerzego Kowalskiego.

Dr Joanna Basiaga-Pasternak z AWF Kraków, dr Władysław Szyngiera z AWF Katowice i Aleksander Hradecki z MZPN zaprezentowali teoretyczne aspekty szkolenia dzieci i młodzieży. Zajęcia praktyczne przedstawiły grupy Akademii Umiejętności z udziałem młodych piłkarzy Cracovii, SPMTS Hutnika Kraków, Wisły Kraków i Akademii 21 Kraków. Każdy uczestnik kursokonferencji otrzymał zaświadczenie uczestnictwa.

Fotogaleria dostępna TUTAJ. 


 

04-01-2012

Wydział Gier o terminarzach

Wydział Gier MZPN przypomina o zbliżających się terminach spotkań w sprawie ustalenia terminarza rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2011/2012 z udziałem przedstawicieli klubów sportowych. Pierwsze spotkanie już 10 stycznia, godz. 12:00, z udziałem przedstawicieli zespołów III ligi, które  odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu Swing w Krakowie, ul. Dobrego Pasterza. Pozostałe spotkania w poszczególnych ligach publikujemy w poniższej tabelce. Druki terminarzy seniorów dostępne są w odnośnikach tabeli w rubryce "Liga", a lig trampkarzy po 16 stycznia.

Liga

Data spotkania

Godz. spotkania

Miejsce spotkania

III liga gr. VII

 10-01-2012 (wtorek)

12:00

Hotel Swing

IV liga gr. zach.

11-01-2012 (środa)

15:00

Siedziba MZPN

KO Kraków gr. I

13-01-2012 (piątek)

15:00

Siedziba MZPN

KO Kraków gr. II

13-01-2012 (piątek)

16:30

Siedziba MZPN

ML Juniorów St.

16-01-2012 (poniedziałek)

15:00

Siedziba MZPN

ML Juniorów Mł.

16-01-2012 (poniedziałek)

16:30

Siedziba MZPN

ML Trampkarzy

31-01-2012 (wtorek)

15:00

Siedziba MZPN

ML Młodzików

31-01-2012 (wtorek)

15:30

Siedziba MZPN


04-01-2012

Zaproszenie do udziału w kursokonferencji

Bardzo ciekawy i interesujący program tegorocznej Kursokonferencji dla szkoleniowców piłki nożnej dzieci i młodzieży przygotowali organizatorzy - Wydział Szkolenia MZPN po kierunkiem trenera Aleksandra Hradeckiego. 7 stycznia 2012, w sobotę, od godz. 9:00 do 15:30 w hali Com Com Zone w Krakowie, ul. Ptaszyckiego 6 zaprezentowane zostaną zajęcia teoretyczne i praktyczne. Wykłady przeprowadzą dr Joanna Basiaga-Pasternak - AWF Kraków, dr Władysław Szyngiera - AWF Katowice i Aleksander Hradecki - MZPN. Zajęcia praktyczne odbędą się z udziałem Piłkarskiej Akademii Umiejętności, SPMTS Hutnika Kraków, TS Wisły Kraków i Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Każdy uczestnik kursokonferencji otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

Jeden z konspektów praktycznych zajęć kursokonferencji prezentujemy TUTAJ, a program TUTAJ.


04-01-2012

Turniej halowy z udziałem trzecioligowców odwołany

Wydział Gier MZPN informuje, iż turniej halowy zaplanowany na 28 stycznia z udziałem zespołów trzecioligowych o Puchar Prezesa MZPN został odwołany. Z dziesięciu małopolskich drużyn zgłosiły się zaledwie cztery.


02-01-2012

Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2011 roku

Już po raz siedemnasty Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2011 roku organizowany jest przez Gazetę Krakowską, Radio Kraków, Małopolski Związek Piłki Nożnej i Urząd Miasta Krakowa. Głosowanie SMS-owe trwa od 27 grudnia do 31 stycznia 2012 roku,  zaś kuponowe, które to dostępne są w wydaniach Gazety Krakowskiej ukazywać się będą do 27 stycznia 2012 roku, a termin dostarczenia upływa 3 lutego. Więcej szczegółów TUTAJ.