Untitled 1
««do strony głównej
Archiwum - marzec 2012
30-03-2012

Powołania na konsultację kadry MZPN 1998

Wydział Szkolenia MZPN w komunikacie informuje, że w dniu 4 kwietnia (środa) o godz. 10:00 na boisku MOS Krakus Nowa Huta odbędzie się konsultacja szkoleniowa kadry MZPN rocznika 1998. Szczegóły o powołaniach TUTAJ.


29-03-2012

Ogłoszenie o kursie trenerskim

Małopolski Związek Piłki Nożnej organizuje kurs trenerski piłki nożnej kategorii PZPN-C, który rozpocznie się w miesiącu maju 2012 w Szkole Sportowej - WOSSM w Krakowie, os. Szkolne. Planowana ilość miejsc 18, a zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela kol. Szymon Styczeń w biurze MZPN (tel.: 12 632-68-40). Kierownikiem kursu będzie trener Michał Królikowski (tel.: 605-260-411). Dokumenty - wniosek i oświadczenie - można pobrać TUTAJ.


26-03-2012

Organizacyjne spotkanie oldbojów

W sali klubu sportowego "Zwierzyniecki", 2 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:30, odbędzie się spotkanie podsumowujące sezon halowy ligi oraz organizacyjne letnie ligi oldbojów. Obecność na spotkaniu przedstawicieli drużyn będzie zarazem deklaracją udziału w rozgrywkach letnich.


26-03-2012

Wystartował Międzynarodowy Puchar Dzieci

Wystartowała kolejna edycja jednego z najstarszych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce Danone Nations Cup Polska 2012 - Międzynarodowy Puchar Dzieci. Rekrutacja potrwa do 11 kwietnia, a w rywalizacji mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy urodzeni pomiędzy 1 stycznia 2000 roku a 31 grudnia 2001.

Więcej szczegółów TUTAJ.


23-03-2012

Wydział Piłkarstwa Kobiecego ogłosił kadry na Myślenice

Jak pisaliśmy wcześniej, 1 kwietnia w Myślenicach odbędą się eliminacyjne zawody do Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich juniorek młodszych i młodziczek, a rywalem reprezentacji Małopolskiego ZPN będą rówieśniczki Podkarpackiego ZPN. Więcej szczegółów w komunikacie dostępnym TUTAJ


21-03-2012

Akademia Piłkarska Grassroots z konferencją w Myślenicach

Pod auspicjami PZPN na terenie Polski organizowane są cykle konferencji szkoleniowych przeznaczonych dla nauczycieli nauczania początkowego, wychowania fizycznego, animatorów i instruktorów piłki nożnej.

28 marca (środa) 2012 miejscem konferencji szkoleniowej będzie hala widowiskowo-sportowa w Myślenicach, ul. Zdrojowa 9, na którą zaprasza Wydział Szkolenia MZPN. Szczegóły TUTAJ.


20-03-2012

Zaproszenie na spotkanie w sprawach bezpieczeństwa

Wydział d/s Bezpieczeństwa Na Obiektach Piłkarskich Małopolskiego ZPN zaprasza przedstawicieli klubów III ligi, IV ligi (obie grupy), przewodniczących Komisji d/s Bezpieczeństwa w Okręgach i Podokręgach na spotkanie z kierownikami właściwych komórek sztabowych w Komendach Miejskich i Powiatowych Policji, które odbędzie się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ul. Mogilska 109 w dniu 23 marca 2012 (piątek) o godz. 13:00 w sali 103.


19-03-2012

Dwa zwycięstwa po 5:0 piłkarek Małopolskiego ZPN

W ramach Mistrzostw Polski odbyły się eliminacyjne zawody z udziałem dziewczęcych reprezentacji Małopolskiego ZPN ze Świętokrzyskim ZPN. Na stadionie w Ożarowie juniorki młodsze oraz młodziczki MZPN zdecydowanie wygrały swoje mecze po 5:0 z rówieśniczkami ŚZPN. W tabelach tych dwóch kategorii wiekowych przewodzą reprezentacje Lubelskiego ZPN przed Małopolskim ZPN, Podkarpackim ZPN i Świętokrzyskim ZPN. Kolejne zawody młode piłkarki z Małopolski rozegrają 1 kwietnia o godz. 12:00 i 13:30 w Myślenicach, a rywalkami będą reprezentacje Podkarpackiego ZPN. Więcej w komunikacie TUTAJ.


15-03-2012

Komunikat Wydziału Gier

Wydział Gier MZPN opublikował komunikat nr. 02/WG/2012 z posiedzenia w dniu 15 marca 2012. Między innymi podjęto decyzję o wycofaniu z rozgrywek seniorów w klasie okręgowej Kraków I zespołu ULKS Bukowianka Bukowno. Więcej TUTAJ.


13-03-2012

Piłkarscy juniorzy biegali wokół Błoń

Kolejny coroczny bieg juniorów wokół krakowskich Błoń należy już do tradycji imprez organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, 261 uczestników z 16 klubów piłkarskich zgromadziło się w Parku Jordana. Zanim wystartowali do biegu, złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem dr Henryka Jordana. Zgromadzonych przy pomniku sportowców, trenerów i działaczy przywitał szef Wydziału Szkolenia MZPN Lucjan Franczak oraz prezes zarządu MZPN Ryszard Niemiec.

Piłkarze mieli do pokonania dystans 2000 metrów przeznaczony dla juniorów starszych i 1500 metrów dla juniorów młodszych. Honorowym starterem z chorągiewką był dzisiaj trener Aleksander Hradecki.

Wśród juniorów starszych zwyciężył Dominik Kościelniak z Wisły Kraków, przed Adrianem Chłoniem z SMS Kraków i Kamilem Soleckim z WOSSM Kraków. Wśród juniorów młodszych zwyciężył Bartłomiej Kolanko z Wisły Kraków przed Łukaszem Wątorczykiem i Michałem Matlęgą, obydwaj reprezentowali WOSSM. Najlepszą wśród dziewczyn była Magda Gozdecka. Wszyscy wymienieni otrzymali z rąk prezesa Ryszarda Niemca puchary i upominki.

Warto podkreślić wyczyn dwóch nagrodzonych piłkarzy. Rok temu w kategorii junior młodszy zwyciężył Dominik Kościelniak, dziś powtórzył wynik wśród starszych, zaś Kamil Solecki obronił trzecią pozycje sprzed roku wśród juniorów starszych. Foto-galeria dostępna TUTAJ.


12-03-2012

Powołano kadry młodzieżowe na wyjazd do Sosnowca

Wydział Szkolenia powołał młodzieżowe kadry piłkarskie Małopolski roczników 1999, 1998, 1997 i 1996, które w dniach 20 i 21 marca wezmą udział w turnieju w Sosnowcu. Oprócz zespołów województwa małopolskiego wystąpią reprezentacje regionów śląskiego i opolskiego. Więcej szczegółów w komunikatach Wydziału Szkolenia MZPN, które dostępne są TUTAJ.


10-03-2012

Tarnovia halowym mistrzem Małopolski trampkarzy

W finałowych rozgrywkach trampkarzy, z udziałem 8 najlepszych zespołów  z 4 okręgów Małopolski, które odbyły się w Krakowie -Skotnikach, najlepsi w hali okazali się przedstawiciele OZPN w Tarnowie. W finale Tarnovia Tarnów pokonała Tuchovię Tuchów 3:0 i tym samym zespół trenera Łukasza Więcka został halowym mistrzem Małopolski trampkarzy. W meczu o 3 miejsce Wisła Kraków pokonała Trzebinię-Sierszę po rzutach karnych 2:1, w regulaminowym czasie zawody zakończyły się wynikiem 1:1. Najlepszym piłkarzem turnieju został Marek Mróz z Sandecji, najlepszym bramkarzem Kamil Kobielski, a najskuteczniejszym snajperem Filip Wójcik, obydwaj z Tarnovii. Więcej szczegółów TUTAJ. Foto-galeria TUTAJ.


09-03-2012

Wojewódzkie kadry - powołania juniorek młodszych i młodziczek

Wydział Piłkarstwa Kobiecego Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i trener koordynator Andrzej Żądło ogłosili powołania dziewczęcych kadr piłkarek Małopolski w kategorii juniorek młodszych i młodziczek.

W Ożarowie woj. świętokrzyskie odbędą się zawody eliminacyjne do Mistrzostw Polski z udziałem wojewódzkich reprezentacji, a wyjazd naszych zespołów nastąpi z Krakowa w dniu 18 marca 2012 o godz. 7:15, planowany przyjazd około godz. 19:30. Więcej szczegółów TUTAJ.


06-03-2012

Finał halowych mistrzostw Małopolski trampkarzy

W najbliższą sobotę, 10 marca, odbędzie się finał halowych mistrzostw Małopolski w kategorii wiekowej trampkarz. Kolejny turniej pod auspicjami Małopolskiego Związku Piłki Nożnej ponownie będzie miał miejsce w hali balonowej w Krakowie-Skotnikach. Po dwa najlepsze zespoły z każdego okręgu - Nowy Sącz, Tarnów, Kraków i Małopolski Zachodniej, rozegrają finałowy turniej o tytuł halowego mistrza Małopolski trampkarzy. Początek zawodów od godz. 10:00, a uczestników organizator zaprasza na godz. 8:45.

Terminarze i regulamin dostępne TUTAJ.


04-03-2012

Halowe mistrzostwa Małopolski juniorów

Nowy Hutnik Kraków i Tarnovia Tarnów zwycięzcami

W pierwszym dniu halowych mistrzostw Małopolski juniorów w Krakowie-Skotnikach, 3 marca, rozegrano turniej w kategorii wiekowej junior starszy. 8 zespołów, po dwa najlepsze z każdego okręgu piłkarskiego Małopolski, rozgrywało mecze eliminacyjne w dwóch grupach. Zwycięzcy spotkali się w finale, a drużyny z drugich miejsc rozegrały zawody o miejsce trzecie w turnieju i w tym pojedynku Sandecja Nowy Sącz pokonała Szreniawę Nowy Wiśnicz 7:2. Mecz finałowy to rywalizacja halowego mistrza Krakowa z wicemistrzem - Nowy Hutnik Kraków wygrał z Wisłą Kraków 2:1. Foto-galeria z turnieju juniorów starszych TUTAJ.

 

W niedzielę 4 marca finałowe zawody w kategorii juniorów młodszych przyniosły nie lada niespodzianki, faworyzowane zespoły jak Hutnik i Wisła z Krakowa przegrały mecze finałowe. W zawodach o miejsce trzecie w turnieju Glinik Gorlice pokonał Wisłę Kraków 2:1, zaś w meczu finałowym Tarnovia Tarnów pokonała Hutnika Kraków 2:1. Foto-galeria z turnieju juniorów młodszych TUTAJ.

 

Statystyka z dwudniowego turnieju dostępna TUTAJ.


01-03-2012

Biegi Przełajowe wokół Błoń z udziałem piłkarzy

Na 13 marca 2012, od godz. 16:00, zaplanowano tegoroczne Biegi Przełajowe Juniorów pod auspicjami Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a więc z udziałem piłkarskich reprezentacji klubów Małopolski. W dwóch rocznikach juniorów starszych i młodszych odbędą się biegi wokół Błoń na dystansach 2000 i 1500 metrów. 

Więcej szczegółów TUTAJ.