Untitled 1
««do strony głównej
Archiwum - maj 2012
29-05-2012

Rozgrywki młodzieżowe o Puchary PZPN

Kolejne zawody rozgrywek młodzieżowych w ramach Pucharów PZPN rozegrały dzisiaj reprezentacje Małopolskiego ZPN z rówieśnikami Lubelskiego ZPN. W obydwu meczach uzyskano remisy, w ramach rozgrywek o Puchar im. Michałowicza, roczniki 1997, zakończyło się wynikiem 1:1, a rozgrywek o Puchar im. Deyny, roczniki 1996, uzyskano rezultat 2:2. Ten ostatni wynik zapewnił reprezentacji Małopolski awans do dalszych gier.  Tabele rozgrywek dostępne TUTAJ.


29-05-2012

Komunikat Wydziału Gier w sprawie baraży i Pucharu Polski

Na wniosek Wydziału Gier, Prezydium Zarządu MZPN zatwierdziło terminarz meczów barażowych do IV ligi Małopolski grupy zachodniej oraz terminarz półfinałów i finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Więcej w komunikacie Nr 26/WG/2012 z dnia 29 maja 2012, dostępny TUTAJ.


29-05-2012

"Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" 31 maja

Tegoroczny finał wojewódzki XII Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" odbędzie się 31 maja 2012 (czwartek) na stadionie klubu sportowego "Tymbark" w Tymbarku. Program turnieju: 9.00 - uroczyste otwarcie; 10,00 do 14,00 - gry eliminacyjne; 14,30 do 16,00 - gry finałowe; 17,00 - zakończenie turnieju. Organizator informuje, że wszelkie szczegóły i regulamin turnieju dostępne są na stronie internetowej www.zpodworkanastadion.pl lub telefonicznie do koordynatora turnieju Stanisława Struga -  501 964 717.


24-05-2012

Rozgrywki młodzieżowe o Puchary PZPN

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 3:0 (2:0) w Pucharze im. W.Kuchara (r.1998)

Bramki: 1:0 Kacper Smoleń 6, 2:0 Mateusz Małek 9, 3:0 Maciej Smagacz 63

Małopolska: Bereta - Górecki, Gądek, Dyląg, Chmielewski, Węglowski, Pietrzyk, Małek, Szczepański, Smoleń, Dara oraz Dygas, Maślanka, Ogonowski, Szcząber, Handzlik, Smagacz i Czarnecki. Trenerzy: Leszek Bednarski, Łukasz Terlecki.

Świętokrzyskie: Bąbel - Zawierucha, Wojtuś, Borczyński, Sarwicki, Olekszyk, Chrzanowski, Łata, W.Mazur, W.Mazur, Poński oraz Koszela, Sinkiewicz, Moskal, Chudecki, Wołczyk, Trzpiot i Wojtal. Trener: Rafał Stefański.

  Na stadionie Bronowianki Kraków odbyły się dzisiaj dwa mecze w ramach rozgrywek młodzieżowych PZPN, z udziałem reprezentacji Małopolskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN. Najpierw wyszli na plac gry piłkarze rocznika 1998, a po nich rocznika 1999.

W pierwszym meczu szybko zdobyte bramki dla Małopolski, najpierw trafienie w 6 minucie Kacpra Smolenia i podwyższenie na 2:0 w 9 minucie Mateusza Małka, ustawiło grę do końca pierwszej odsłony. Goście nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy. Po przerwie sytuacja się odmieniła i przez pierwsze 10-12 minut to świętokrzyscy piłkarzy narzucili swój styl gry, która w tym okresie najczęściej miała miejsce w obronnej strefie małopolskiego zespołu. Okazało się jednak, że to było wszystko, na co stać było w tym meczu podopiecznych trenera Rafała Stefańskiego. Bramka w 63 minucie  Macieja Smagacza na 3:0 dla Małopolski i jeszcze kilka akcji ofensywnych. Zasłużone zwycięstwo podopiecznych trenerów Leszka Bednarskiego i Łukasza Terleckiego. W tych rozgrywkach Małopolska zdobyła awans do dalszych gier i nawet porażka z Lubelskim ZPN nic nie zmieni.

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 0:1 (0:1) w Pucharze im. K.Górskiego (r.1999)

Bramka: 0:1 Dawid Szałas 7

Małopolska: Niemczycki - Wilczyński, Kołton, Orlik, Łazarz, Linca, Stanek, Wrześniak, Feliks, Gorgoń, Mróz, Puch, Kohli, Jurczak, Matras, Wierzchowiec, Śliwiński i Bembenik. Trenerzy: Marek Górecki i Jerzy Płonka.

Świętokrzyskie: Majecki - Pańtak, Jopkiewicz, Pierzchała, Szałas, Kwietniewski, Orliński, Gromulski, Zieliński, Gołyski, Niewczas, Gralec, Rybus, Jarząbek i Brzymek. Trener Waldemar Rak.

  Tym razem role się odwróciły, w pierwszej połowie zawodów to goście dominowali i szybko zdobyli prowadzenie 1:0 po trafieniu w 7 minucie Dawida Szałasa. Gospodarze w tej części gry nie potrafili zorganizować składnej akcji ofensywnej, za dużo było indywidualnej gry i niedokładności. Po przerwie coraz lepiej poczynali sobie piłkarze Małopolski i mieli kilka wybornych okazji strzeleckich. Raz piłka trafiła w słupek, ale goście do końcowego gwizdka sędziego utrzymali  prowadzenie i tym samym zapewnili sobie awans do dalszych gier. Zaś Małopolska ma jeden mecz w zanadrzu z Lubelskim ZPN na wyjeździe i to on zdecyduje, który z tych zespołów awansuje.

FOTO-Galeria dostępna TUTAJ. Tabele dostępne TUTAJ.


Jarosław Marfiak nowym prezesem zarządu Podokręgu Kraków

W auli Wydziału Odlewnictwa AGH odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Podokręgu Kraków. Wybierano nowy Zarząd, Komisję Rewizyjną i delegatów na Walne Zebranie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, które odbędzie się 30 czerwca.

W największym z Podokręgów Małopolski nastąpiła wymiana  zarządu i jej prezesa. Na czteroletnią funkcję szefa Podokręgu Piłki Nożnej Kraków wybrano Jarosława Marfiaka, który zdobył 43 głosy i pokonał dotychczasowego prezesa Edwarda Iwańskiego, na którego głosowało 31 delegatów. Oto skład nowego zarządu: prezes Jarosław Marfiak (Clepardia Kraków), Andrzej Dziedzic (Grębałowianka Kraków), Henryk Figiel (Akademia Piłkarska Gołcza), Wojciech Jobczyk (Albertus Kraków), Sławomir Jedynak (Płomień Kostrze), Aleksander Kawiorski (Jadwiga Kraków), Jerzy Kowalik ( AP 2011 Zabierzów), Łukasz Krupa ( Piast Skawina), Dariusz Marzec (Wisła SA Kraków), Piotr Musialik (Liszczanka Liszki), Piotr Piątek (Świt Krzeszowice), Jerzy Płonka (Orzeł Bębło), Tadeusz Skwarczewski (Potok Więckowice) i Kazimierz Śliwiński (Wisła Rząska).

 
17-05-2012

Trwa XII  turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku "

W województwie małopolskim, na 30 obiektach piłkarskich, trwają imprezy w ramach XII turnieju piłki nożnej " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" .  Między innymi, 15 maja odbył się turniej powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd otrzymaliśmy galerię zdjęć, którą prezentujemy TUTAJ.


17-05-2012

Finał Wojewódzki XVII Turnieju im. Marka Wielgusa

Tegoroczny finał wojewódzki turnieju im. M. Wielgusa odbędzie się 22 maja 2012 (wtorek) w Zakliczynie (powiat tarnowski). Przedstawiamy program: 9:30   uroczyste otwarcie; 10:00 gry eliminacyjne; 14:45 finały; 15:30 uroczyste zakończenie.

Organizator informuje, że na odprawie technicznej kierownicy drużyn winni przedłożyć imienną listę (z datami urodzeń) potwierdzonych przez szkoły i lekarza oraz do wglądu aktualne legitymacje szkolne. Drużyny występują w składach 10-osobowych + 2 opiekunów. Zapewnia się posiłek i napoje, będą puchary, dyplomy, medale i nagrody dla wyróżniających się piłkarzy. W przypadku rezygnacji z udziału organizator prosi o powiadomienie koordynatora (501 451 329).


16-05-2012

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Podokręgu Kraków

Dobiega końca czteroletnia kadencja władz piłkarskich struktur Małopolski i na 21 maja 2012 godz. 16,00 w pierwszym terminie i 16,30 w drugim, w Wydziale Odlewnictwa AGH w Krakowie, przy ul. Reymonta 23 zaplanowano Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Podokręgu Kraków. Podobne zebrania odbywają się w pozostałych podokręgach i okręgach województwa. 30 czerwca delegaci wybiorą nowy zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Związkowy miesięcznik Futbol Małopolski informował o nowej formule tegorocznych wyborów, które podlegają nowej ordynacji wyborczej zatwierdzonej przez zarząd MZPN 27 marca 2012. Poniedziałkowe Walne Zebranie Podokręgu Kraków wybierze nowe władze oraz  24 delegatów na Walne Zebranie MZPN. Każdy klub krakowskiego podokręgu ma prawo wystawić jednego delegata, a według stanu na dzień podjęcia uchwały o ordynacji, zarejestrowane i funkcjonujące są 164 kluby piłkarskie, zaś w Małopolsce 809. Każdy delegat na Walne Zebranie musi posiadać odpowiednie pisemne pełnomocnictwa swoich władz klubowych.


16-05-2012

Święto piłkarstwa amatorskiego czyli UEFA Grassroots Day

Sto tysięcy zawodników i zawodniczek wzięło udział w dzisiejszym (środowym) święcie piłkarstwa  amatorskiego UEFA Grassroots Day, które obchodzone jest w całej Europie, także w Polsce, w każdym województwie. Z tej okazji obiekt sportowy PKS Jadwiga w Krakowie gościł ponad 250 dzieci z kilku klubów sportowych, które od godz. 10-tej do godz. 13:30 grały w piłkę nożną  pod kierunkiem swoich trenerów - opiekunów. Imprezę zorganizował Wydział Szkolenia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej z jej szefem Lucjanem Franczakiem i chyba najpracowitszym dziś trenerem - organizatorem  Łukaszem Szewczykiem. Wśród znanych osób polskiego futbolu był obecny były zawodnik Wisły i reprezentacji Polski Mirosław Szymkowiak. Grano równocześnie na sześciu małych boiskach, nie było pokonanych, wszyscy byli zwycięzcami. Na zakończenie imprezy każdy piłkarz otrzymał od organizatorów białą koszulkę z logo Grassroots Day, małą piłkę i certyfikat uczestnictwa.

Foto - galeria dostępna TUTAJ.


14-05-2012

Z okazji Dnia Dziecka VIII edycja Turnieju Żaków

Wydział Szkolenia MZPN organizuje tradycyjny Piłkarski Dzień Dziecka, będzie to już VIII edycja Turnieju Żaków, który w tym roku odbędzie się 24 czerwca (niedziela) na obiektach piłkarskich w Krakowie przy ul. Ptaszyckiego 4 (Hutnik). Zapisy drużyn potrwają jeszcze do 21 maja 2012. Więcej szczegółów TUTAJ.


13-05-2012

Młodziczki Wielkopolski zwyciężają w Myślenicach

12 i 13 maja w Myślenicach odbyły się półfinały ogólnopolskich rozgrywek młodziczek do lat 13, turnieju im. Kazimierza Górskiego. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Wielkopolskiego ZPN i tym samym weźmie udział w finale rozgrywek U-13. Drugie miejsce zajęła drużyna Dolnośląskiego ZPN, trzecie Kujawsko-Pomorskiego ZPN, a czwarte Małopolskiego ZPN. Więcej szczegółów w komunikacie TUTAJ.


10-05-2012

Z Suchedniowa też z tarczą - kolejne wygrane Małopolskiego ZPN

W ostatnich dniach wszystkie reprezentacje Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w ramach międzywojewódzkich młodzieżowych rozgrywek grupowych pod auspicjami PZPN odnoszą zwycięstwa. Dziś w Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) nasze zespoły pokonały obie reprezentacje Świętokrzyskiego ZPN. O Puchar K.Deyny (r.1996) padł wynik 2:1, zaś o Puchar J.Michałowicza (r.1997) wygrana w rozmiarach 3:1.

Więcej o rozgrywkach młodzieżowych - wynikach, tabelach w poszczególnych grupach TUTAJ.


09-05-2012

Z Dębicy wrócili z tarczą - dwa zwycięstwa Małopolskiego ZPN

Udała się piłkarska wyprawa dwóch reprezentacji Małopolskiego ZPN roczników 1999 i 98 do Dębicy, gdzie odbyły się kolejne mecze w ramach tegorocznych rozgrywek o Puchary im. Kazimierza Górskiego i im. Wacława Kuchara z reprezentacjami Podkarpackiego ZPN. Pierwsi rozegrali zawody piłkarze rocznika młodszego i tu padła jedna bramka, zwycięską na 1:0 dla Małopolski zdobył Tomasz Pucha z Sandecji Nowy Sącz.

A później wyszli na boisko piłkarze rocznika 1998 do meczu w ramach turnieju o Puchar im. Michałowicza. Padło aż 9 goli - 5 dla Małopolski, 4 dla Podkarpacia. Po pierwszej połowie prowadzenie 2:0 naszych zawodników, ale emocje dopiero miały miejsce w drugiej odsłonie. Podkarpaccy piłkarze wyrównali na 2:2 i niebawem wyszli na prowadzenie 3:2, by je szybko utracić  i zrobiło się 3:5. Kontaktowa bramka dla gospodarzy na 4:5 i końcowe minuty pełne emocji, zakończone sukcesem reprezentacji Małopolskiego ZPN. W tych zawodach gole dla zwycięzców zdobywali Kacper Smoleń (Dunajec Nowy Sącz) i Bartosz Czarnecki (SPMTS Hutnik Kraków) po dwa i jedną bramkę uzyskał Miłosz Szczepański (Dunajec Nowy Sącz).

Trenerzy Marek Górecki i Jerzy Płonka (rocznik 1999) oraz Leszek Bednarski, Łukasz Terlecki, kierownik drużyny Jerzy Stokłosa (rocznik 1998) i Andrzej Sykta - to szkoleniowcy i opiekunowie obydwu reprezentacji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Więcej fotek TUTAJ.

Więcej o rozgrywkach młodzieżowych - wynikach, tabelach w poszczególnych grupach TUTAJ.

 
08-05-2012

Spotkanie uczestników kursu trenerskiego

W dniu 10 maja (czwartek) o godz. 16:30 w szkole WOSSM w Krakowie, os. Szkolne 18 odbędzie  się spotkanie organizacyjne uczestników kursu trenerskiego "PZPN C". Organizator prosi o dostarczenie brakujących dokumentów. Jednocześnie przypomina się, że kompletny wniosek składa się z wypełnionej ankiety, podpisanego oświadczenia o niekaralności, aktualnej karty zdrowia oraz kserokopii świadectwa ostatniej ukończonej szkoły.


08-05-2012

W Myślenicach półfinały U-13 dziewcząt

W dniach 12-13 maja 2012 (sobota/niedziela) w Myślenicach na obiektach piłkarskich przy ul. Zdrojowej odbędzie się turniej półfinałowy grupy "A" w ramach Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek do lat 13 im. Kazimierza Górskiego. W turnieju wezmą udział reprezentacje Związków Piłki Nożnej - Kujawsko-Pomorskiego, Dolnośląskiego, Wielkopolskiego i Małopolskiego. Więcej szczegółów o harmonogramie turnieju TUTAJ. Wydział Piłkarstwa Kobiecego publikuje powołania kadry dziewcząt do reprezentacji Małopolski, dostępne w komunikacie TUTAJ.


04-05-2012

W Andrychowie świąteczny puchar dla juniorów Małopolski 

Rozegrany w dniu 03 maja 2012 w Andrychowie Turniej o Puchar Święta Konstytucji 3-Maja z udziałem trzech reprezentacji juniorów roczników 1994/95  - Śląskiego ZPN, Opolskiego ZPN i Małopolskiego ZPN – zakończył się zdecydowanym zwycięstwem  małopolskich piłkarzy. Reprezentacja Małopolski wygrała obydwa pojedynki - z Opolem 1:0 (bramka: Konrad Furtak, 5 min) i Śląskiem 2:0 (bramki: Piotr Kaczor (31 min z rzutu karnego i Dominik Kościelniak 43 min). Więcej szczegółów i fotki TUTAJ.