Untitled 1
««do strony głównej
Archiwum - luty 2012
28-02-2012

Halowe mistrzostwa Małopolski juniorów - terminarz, regulamin

W dniach 3 i 4 marca 2012 na obiektach Sport Center Kraków w Skotnikach odbędą się finały halowych mistrzostw juniorów starszych i młodszych. Wydział Szkolenia MZPN publikuje terminarze i regulamin. Materiały dostępne TUTAJ.


24-02-2012

Wydział Dyscypliny zawiesił licencję Bukowianki

Wydział Dyscypliny MZPN podjął decyzję, iż z dniem 23-02-2012 zawiesza licencję dla LKS Bukowianka Bukowno. Wniosek do postępowania dyscyplinarnego skierowała Komisja d/s Licencji Klubowych w wyniku postępowania wyjaśniającego prowadzonego od grudnia przez Wydział Gier. Zawieszenie licencji oznacza, iż klub Bukowianka nie posiada obecnie uprawnień do występów w rozgrywkach ligowych pod auspicjami MZPN. Wydział Dyscypliny może odwiesić licencję po spełnieniu wszystkich warunków wymienionych w orzeczeniu przesłanym do klubu.

Bukowianka Bukowno występuje w krakowskiej klasie okręgowej grupa I, zaś II zespół seniorów klubu został wcześniej, decyzją Komisji Dyscypliny Podokręgu Olkusz, wycofany z rozgrywek klasy "B" w rundzie jesiennej 2011/2012 w wyniku trzech nie rozegranych meczów z winy klubu.

Jednocześnie Wydział Gier MZPN informuje, że decyzja w sprawie Bukowianki nie ma jeszcze mocy prawnej dla wycofania zespołu z rozgrywek klasy okręgowej, klub ma prawo wnieść odwołanie w regulaminowym terminie do II instancji związkowej.


24-02-2012

Wiosenne terminarze kobiecych lig ustalone

Wydział Piłkarstwa Kobiecego MZPN informuje, że odbyły sie spotkania z przedstawicielami klubów i ustalono terminarze lig kobiecych rozgrywek wiosennych sezonu 2011/2012, które udostępniamy tutaj:  II liga; III liga.


24-02-2012

Euro 2012 w Krakowie: potrzeba 300 wolontariuszy

Jak donosi Gazeta Krakowska, na początku marca rusza nabór wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji imprez związanych z Euro 2012 w Krakowie. Potrzebnych będzie około 300 osób. Wolontariusze będą udzielać pomocy medycznej, informacji i wspomagać ekipy dziennikarzy z całego świata. Więcej TUTAJ. 


20-02-2012

Wydział Szkolenia zaprasza uczestników zakończonego kursu

Wydział Szkolenia MZPN zaprasza uczestników zakończonego kursu trenerskiego z uprawnieniami PZPN-C na spotkanie w dniu 6 marca 2012 roku, godz. 18:00 w siedzibie Związku w Krakowie, ul Krowoderska 74. Należy zabrać ze sobą 2 zdjęcia + 20 zł (dyplom), oraz będą wydawane zaświadczenia o ukończeniu kursu.


 
19-02-2012

Włodzimierz Ziołowicz nie żyje

W dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość - Włodzimierz Ziołowicz nie żyje. Miał 76 lat. Był członkiem Wydziału Dyscypliny Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i obserwatorem sędziowskim. Zasłużony sędzia ligowy,  honorowy członek KOZPN, lubiany i wielce szanowany wśród braci piłkarskiej. Nabożeństwo żałobne i ostatnie pożegnanie odbędzie się 22 lutego (środa) o godz. 11:00 na krakowskim cmentarzu w Batowicach.


17-02-2012

Wydział Gier o terminarzu IV ligi gr. zachodnia

Wydział Gier MZPN publikował dwie wersje terminarza rozgrywek rundy wiosennej seniorów IV ligi Małopolski, gr. zachodnia, a obecnie przestała obowiązywać I wersja. Terminarze z II wersją, po wycofaniu się LKS Mogilany, są publikowane i w przyszłym tygodniu będą wysyłane do klubów IV ligi. To jedyny terminarz jaki Wydział będzie wysyłał do klubów za pośrednictwem poczty, gdyż nie był dokonywany podczas spotkania terminarzowego. Pozostałe terminarze ligowych rozgrywek dostępne są na stronie związkowego portalu "Terminarze".


13-02-2012

XVII Plebiscyt Na Najlepszego Piłkarza i Trenera rozstrzygnięty

W Pałacu Bonerowskim przy ul. Jana w Krakowie odbyło ogłoszenie wyników na tradycyjny Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski w roku 2011. Plebiscyt organizowany przez Gazetę Krakowską, Radio Kraków, Małopolski Związek Piłki Nożnej i Urząd Miasta Krakowa. Specjalną nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa "Jasna Strona Futbolu" otrzymało Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków za zorganizowanie pobytu i opieki dla 1300 dzieci podczas meczu Wisła Kraków - Widzew Łódź. Przed wręczeniem nagrody zabrał głos prezes MZPN Ryszard Niemiec i podkreślił rzadko spotykaną postawę kibiców podczas meczu ligowego. Wspomniał o konkurentach plebiscytowych dla zwycięzców, a nominowani to byli piłkarze Cracovii, którzy odmówili wzięcia udziału w korupcji i przyjęcia korzyści finansowej, przy okoliczności meczu Cracovia - Zagłębie Lubin. Prezes Niemiec podkreślił, że decyzja kapituły uznała jednak, iż tego rodzaju czyny powinno nam wszystkim przyświecać na co dzień.

Najlepszym piłkarzem Małopolski został Cezary Wilk (Wisła Kraków), najlepszym trenerem Duśan Radolsky (Termalica-Bruk Bet Nieciecza).

 

Więcej szczegółów TUTAJ. Foto-Galeria TUTAJ.


13-02-2012

Oldboje Małopolski wicemistrzami Polski, nie obronili tytułu

W Zawierciu, 12 lutego, odbyły się XXII Halowe Mistrzostwa Polski Oldbojów. Wystartowało 8 zespołów, wśród nich reprezentacja Małopolskiego ZPN, która broniła mistrzostwa zdobytego przed rokiem. Tym razem nasi piłkarze musieli zadowolić się wicemistrzostwem. W grupie "A" zwyciężył MZPN z dorobkiem 9 punktów w bramkach 19-2, przed Olsztynem, Wartą Zawiercie i Górnikiem Łęczna. W grupie "B" wygrał zespół Górnika Zabrze przed Świętokrzyskim ZPN, OZPN Częstochowa i Unią Ząbkowice. W półfinale Małopolski ZPN zwyciężył Świętokrzyski ZPN 5:4 (0:2), zaś Górnik Zabrze pokonał Olsztyn 3:1 (1:0). W meczu o III miejsce Olsztyn pokonał ŚZPN 7:3, a w finale Górnik Zabrze pokonał Małopolski ZPN 3:1 (1:0).

Reprezentacja Małopolski wystąpiła w składzie: Zdzisław Janik, Jacek Matyja, Mirosław Szymkowiak, Krzysztof Kasak, Andrzej Zięba, Dariusz Mielec, Dariusz Marzec i Ryszard Czerwiec oraz opiekunowie - Jerzy Kowalski, Jarosław Marfiak.

  Fotki TUTAJ.


10-02-2012

W Niedzicy tradycji stało się zadość

W Niedzicy, w ramach Halowych Mistrzostw Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, rozegrano turniej oldbojów z udziałem 8 drużyn. Tradycyjnie zapraszany jest zespół z Krakowa pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Jak rok temu, ponownie turniej wygrali krakowscy piłkarze pokonując w finale Pakę Jana 3:1. Indywidualnie wyróżniono Roberta Włodarza (król strzelców) oraz Dariusza Szewczyka, obydwaj oldboje z Krakowa. Galerię z turnieju można oglądać TUTAJ.


08-02-2012

Zaproszenie do udziału w  XII Turnieju o Puchar Tymbarku

Pisaliśmy dwa tygodnie temu o przygotowaniach do XII Turnieju o Puchar Tymbarku, dziś publikujemy szczegóły.

Ogólnopolski XII Turniej Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" czyli mistrzostw U-10 dziewcząt i chłopców ropoczyna zapisy. Organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem firma Tymbark, a patronat honorowy nad turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, Respect Yur Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ubiegłorocznych rozgrywkach wzięła udział rekordowa liczba 85 000 zawodników z całej Polski, a zwycięska drużyna odwiedziła słynny stadion Ajaksu w Amsterdamie. W tym roku nagrodą główną będzie wyjazd na mecz mistrzów Europy 2012 roku, który zostanie wyłoniony na stadionach Polski i Ukrainy, podczas  EURO 2012.

 

 

Jak zgłaszać drużynę, kto może brać udział i gdzie należy pytać o szczegóły regulaminowe turnieju informuje strona internetowa www.zpodworkanastadion.pl, a TUTAJ  można przeczytać plakatowe projekty organizatorów z pełną informacją, pobrać formularz zgłoszeniowy i obejrzeć edycję filmu o Turnieju Tymbarku.


04-02-2012

Wolne miejsca na kurs instruktora w Nowy Sączu

Komisja Szkoleniowa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu informuje, iż są jeszcze wolne miejsca dla kandydatów na kurs instruktora piłki nożnej. Rozpoczęcie kursu planowane jest na 17 lutego 2012, zaś dokumenty należy składać do 10 lutego w OZPN Nowy Sącz. Wykaz dokumentów TUTAJ


03-02-2012

W Myślenicach mistrzostwa i zgrupowanie dziewcząt U-13

11 lutego 2012 w Myślenicach odbędą się Halowe Mistrzostwa Małopolski Dziewcząt U-13 (roczniki 1999 i młodsze) i w tym samym dniu rozpocznie się zgrupowanie szkoleniowe kadry wojewódzkiej U-13, które potrwa do 17 lutego, a miejscem pobytowym będą również Myślenice. Wydział Piłkarstwa Kobiecego ogłosił powołania, które opublikowane są w komunikacie TUTAJ.


02-02-2012

Transferowe przepisy, uchwały...

    1 lutego zapoczątkowane zostało okienko transferowe przed rundą rewanżową sezonu 2011/2012 i trwać będzie do pierwszego meczu w danych rozgrywkach ligowych. Wobec wielu zapytań, zwłaszcza w sprawie wysokości ekwiwalentów za wyszkolenie zawodników, publikujemy uchwałę nr VIII/121 Zarządu PZPN z dn. 16-06-2011, która określa poszczególne kwoty i podział kategorii klubów w zakresie wysokości należności za wyszkolenie zawodników transferowanych do 23 roku życia.  Uchwała dostępna TUTAJ. Ryczałty za zawodników transferowanych pomiędzy 23 a 28 rokiem życia określa uchwała nr 8/52 dostępna TUTAJ.

 

W zakresie statusu polskich zawodników istotną jest uchwała nr III/39 Zarządu PZPN i tą udostępniamy TUTAJ.

   Jednocześnie Wydział Gier MZPN zapewnia niezwłoczną odpowiedź w przedmiocie interpretacji przepisów, a zapytania można kierować również drogą elektroniczną na adres: wydzial.gier@mzpnkrakow.pl.