Untitled 1
««do strony głównej
Archiwum - kwiecień 2012
27-04-2012

Terminarz powiatowych eliminacji Turnieju im. Wielgusa ustalony

Ustalono harmonogram Piłkarskiego Turnieju im. Wielgusa na szczeblach powiatów województwa Małopolski, podano daty, godziny, wskazano dziewiętnaście piłkarskich obiektów i miejscowości województwa.  Szczegółowy harmonogram dostępny TUTAJ

27-04-2012

Odsłonięto tablicę pamiątkową dr Edwarda Cetnarowskiego

Z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, Prezesa PZPN Grzegorza Lato, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Sportu posła Ireneusza Rasia, Prezesa MZPN Ryszarda Niemca, Prezesów klubów Cracovii, Wisły, Delegacji i Pocztów Sztandarowych najstarszych Klubów Krakowa, zaproszonych gości, odbyła się 27 kwietnia 2012 ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej dr Edwarda Cetnarowskiego. Uroczystości i umieszczenie tablicy miały miejsce w bezpośrednim sądziedztwie stadionu Cracovii.

Uroczystość prowadził Członek Zarządu PZPN i Wiceprezes MZPN Zbigniew Lach, a zapoczątkowana została poprzez odegranie hymnu państwowego przez pięknie prezentującą się orkiestrę z Sobolowa. Sylwetkę dr Edwarda Cetnarowskiego w bardzo ciekawym wystąpieniu przedstawił Ryszard Niemiec.  Zabrali również głos prof. Jacek Majchrowski i Grzegorz Lato, którym przypadł zaszczyt uroczystego odsłonięcia tablicy poświęconej przez kapelana Cracovii księdza Henryka Surmę.

Edward Cetnarowski urodził się w Rzeszowie 3 października 1877 roku, zmarł w Krakowie 3 września 1933. Studiował medycynę na UJ w Krakowie i następnie został asystentem dr Henryka Jordana, pioniera nowoczesnego wychowania fizycznego, popularyzatora gier sportowych, w tym piłki nożnej. Dr Edward Cetnarowski był piątym prezesem  klubu sportowego Cracovia, podczas zjazdu założycielskiego federacji narodowej w 1919 r. został Prezesem PZPN i sprawował tę godność do lutego 1928 r. Jako pierwszemu nadano tytuł honorowego Prezesa PZPN. Należał do grona założycieli Przeglądu Sportowego (1921r). Epizodycznie wystąpił w roli członka komisji selekcyjnej powołującej reprezentantów na mecz Polska Jugosławia (1922r.).  Foto-galeria dostępna TUTAJ.


25-04-2012

Walne w nowej formule

 W nowym numerze miesięcznika Futbol Małopolski, który można pobrać i czytać również w elektronicznym wydaniu (do pobrania z niniejszej witryny), ukazała się informacja o Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, które odbędzie się 30 czerwca 2012 roku. Tegoroczne Walne odbędzie w nowej formule, a poprzedzone zostanie wyborem delegatów podczas Walnych Zebrań we wszystkich piłkarskich okręgach i podokręgach Małopolski. Więcej szczegółów o ilości mandatów dla poszczególnych środowisk piłkarskich można przeczytać we wspomnianym wydaniu miesięcznika informacyjnego MZPN. 

25-04-2012

Jeszcze pięć wolnych miejsc na kurs trenerski

Jak informują organizatorzy jest jeszcze pięć wolnych miejsc na kurs trenerski piłki nożnej kategorii PZPN-C, który rozpocznie się w miesiącu maju 2012 w Szkole Sportowej - WOSSM w Krakowie, os. Szkolne. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela kol. Szymon Styczeń w biurze MZPN (tel.: 12 632-68-40). Kierownikiem kursu będzie trener Michał Królikowski (tel.: 605-260-411). Dokumenty - wniosek i oświadczenie - można pobrać TUTAJ..

 
24-04-2012

Mecze ligowe oldbojów 30 kwietnia odwołane

Jak informuje organizator rozgrywek ligowych oldbojów, wszystkie zaplanowane mecze w I i II lidze zostają odwołane. Nowe terminy do ustalenia między uczestnikami poszczególnych par odwołanej kolejki.

23-04-2012

Porażka i zwycięstwo reprezentacji MZPN w Pucharach PZPN

Rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych pod auspicjami PZPN wkracza w decydującą fazę eliminacji międzywojewódzkich. O Puchar im. Michałowicza (r.1997) reprezentacja Małopolskiego ZPN przegrała z reprezentacją Podkarpackiego ZPN 3:4, zaś w meczu o Puchar im. Deyny (r. 1996) zespół Małopolskiego ZPN pokonał rówieśników z Podkarpackiego ZPN 4:2. Obydwa pojedynki odbyły się 17 kwietnia w Krakowie na stadionie Bronowianki. Do końca rozgrywek w poszczególnych  grupach (po 4 zespoły) pozostały dwie kolejki spotkań i to one zadecydują, które reprezentacje awansują do dalszych gier (awans uzyskują dwa pierwsze zespoły). Więcej wyników i tabele TUTAJ.

20-04-2012

Wyjazdowe mecze eliminacyjne piłkarek Małopolski

Wydział Piłkarstwa Kobiecego komunikatem z dnia 17 kwietnia powołał kadry juniorek młodszych oraz młodziczek do reprezentacji Małopolskiego ZPN na eliminacyjny dwumecz mistrzostw Polski z reprezentacjami Lubelskiego ZPN. Zawody odbędą się 30 kwietnia  w Krasnymstawie. Wyjazd nastąpi 29 kwietnia o godz. 13,00 z Myślenic. Więcej szczegółów w komunikacie TUTAJ.

13-04-2012

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w rekordowej obsadzie

Stanisław Strug, Koordynator ds Turnieju ze strony MZPN, przesłał nam bardzo interesujące materiały dotyczące zbliżającego się Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymbarku. Rekordowo zapowiada się tegoroczny Turniej, w roku 2011 odnotowano 85 tysięcy, a w 2012 imponująca ilość uczestników widnieje na listach organizatorów - 140 tysięcy.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni z tego, że aż 140 000 młodych zawodników i zawodniczek, zgłosiło się do XII edycji Turnieju, aby walczyć o Puchar Tymbarku i spełnienie swoich piłkarskich marzeń. To właśnie oni mają ogromną szansę tworzyć w przyszłości „piłkarską Polskę” i poprzez sportowe sukcesy kreować jej wizerunek – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark. Przed tak wielką i ważną imprezą, jaką jest dla nas wszystkich Euro 2012, możemy się pochwalić fantastycznym Turniejem dla dzieci, jakiego nikt inny nie ma w Europie, któremu nieodłącznie towarzyszą wyjątkowe emocje i świetna zabawa. To piękna wizytówka polskiego sportu. Już od sześciu lat wspieramy przyszłych Mistrzów. W tym roku zdobywcy Pucharu Tymbarku w nagrodę wyjadą na mecz reprezentacji, która wygra Turniej rozgrywany w Polsce i na Ukrainie, dzięki temu, nasi zwycięzcy będą mieli okazję podziwiać w akcji i uczyć się od największych gwiazd futbolu. Za wszystkich zawodników i zawodniczki trzymam mocno kciuki i życzę niezapomnianej, piłkarskiej przygody

Więcej ciekawych materiałów i statystyk TUTAJ.

11-04-2012

Zaproszenie na Pielgrzymkę Sportowców i Kibiców

17 kwietnia (wtorek) 2012 na godz. 19:00 zapraszają sportowców i kibiców Małopolski do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach księża kapelani: ks. infułat Bronisław Fidelus oraz ks. Henryk Surma. Więcej szczegółów TUTAJ.

11-04-2012

Konsultacje kadry roczników 1996, 1998, 1999 i 2000

17 kwietnia o godz. 11:00 na obiekcie Krakusa w Krakowie przy ul Bulwarowej stawią się piłkarze kadry rocznika 1998 i 1999 na konsultację i sparing, a rocznika 2000 w dniu 19 kwietnia o godz. 10:00 w Com Com Zone w Krakowie, przy ul. Ptaszyckiego. Zaś 12 kwietnia, o godz. 16:00, również  na obiekcie Krakusa, spotkanie kadry rocznika 1996. Więcej szczegółów w komunikatach Wydziału Szkolenia MZPN TUTAJ.

07-04-2012

W ligach oldbojów terminarze ustalone

Krakowska liga oldbojów rozpoczyna 16 kwietnia swoje rozgrywki sezonu 2012. Za równo I jak II liga liczą po 10 zespołów. Tytułu z roku 2011 broni Wisła Kraków, a beniaminkami tegorocznych rozgrywek w I lidze są zespoły Wawelu Kraków i Wandy Kraków. Regulamin rozgrywek oraz terminarze obydwu lig dostępne TUTAJ.

04-04-2012

Piłkarki Małopolski z Podkarpaciem wygrywają i awansują

Fot. Bartosz Cwynar (Gazeta Myślenicka)  

W niedzielę 01 kwietnia na sztucznej murawie w Myślenicach odbyły się dwa mecze w ramach eliminacji wojewódzkich piłkarskich kadr. Najpierw młodziczki Małopolskiego ZPN pokonały 3:0 rówieśniczki Podkarpackiego ZPN, a po nich wystąpiły juniorki młodsze i w tej kategorii również zdecydowanie lepsze okazały się piłkarki Małopolski pokonując juniorki z Podkarpacia 8:1. Tym samym obie reprezentacje MZPN zapewniły sobie awans, młodziczki do półfinałów Mistrzostw Polski, a juniorki młodsze do finałów. Więcej szczegółów TUTAJ.   


03-04-2012

Odszedł Stanisław Syrda

W środę 4 kwietnia o godz. 12 w kościele św. Antoniego w Bronowicach Małych, przy ul. Pod Strzechą w Krakowie pożegnamy Stanisława Syrdę, zasłużonego działacza Klubu Sportowego Bronowianka, w którym w roli piłkarza, trenera, działacza spędził ponad 50 lat. Za działalność społeczną był wielokrotnie nagradzany, wyróżniono Go m.in. Złotą Odznaką Honorową Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Po mszy nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Bronowicach na Pasterniku.

Odjazd autobusu, który zabierze chętnych do kościoła i na cmentarz, a potem po uroczystości przywiezie, nastąpi o godz. 11.30 spod KS Bronowianka przy ul. Zarzecze 124A.


02-04-2012

Powołania na konsultację kadry MZPN 1996

Wydział Szkolenia MZPN w komunikacie informuje, że w dniu12 kwietnia (czwartek) o godz. 15:00 na boisku MOS Krakus Nowa Huta, os. Szkolne odbędzie się konsultacja szkoleniowa kadry MZPN rocznika 1996. Szczegóły o powołaniach TUTAJ.