Untitled 1
««do strony głównej
Archiwum - czerwiec 2012
22-06-2012

Przygotują się na zgrupowaniu w Makowie Podhalańskim

Wydział Szkolenia MZPN ogłosił kadrę rocznika 1998 - reprezentację Małopolski, która zakwalifikowała się do finałowych rozgrywek centralnych - Mistrzostw o Puchar im. Wacława Kuchara, które od 4 lipca 2012 odbędą się w Hajnówce i Siemiatyczach pod auspicjami Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Trenerzy Leszek Bednarski i Łukasz Terlecki przedstawili skład osobowy drużyny Małopolski, która przygotowywać sie będzie do wspomnianych rozgrywek na zgrupowaniu w Makowie Podhalańskim w dniach od 28 czerwca.

Więcej szczegółów o powołaniach w komunikacie TUTAJ, a program finału centralnego dostępny TUTAJ.

 
21-06-2012

Małopolski ZPN - Środkowosłowacki ZP 2:3 (0:1)

0-1 Mac 45, 1:1 Kubiak 58, 1:2 Kucian 64, 2:2 Kubiak, 3:3 Thomka 87

Sędziowali: Paweł Sikora oraz Piotr Turcza i Łukasz Mnich.

Region Małopolski: Kusak (46 Smok)  - Żuraw, Bienias, Orłowski, Majcher - Wrona, Pietras, Buras, Nawrot -  Kubiak, Kawaler oraz Ochman, Talaga, Marzec, Kawa, Bartula

Region Środkowosłowacki: Skubak - Kasan, Kmet, Volna, Siman, Pinka, Palenik, Caban, Mac, Romancik, Thomka oraz Machunka, Kucian, Ociepka, Iżip, Kohut, Swec, Blaho.

Przygotowująca sie do finałowych rozgrywek Regions Cup UEFA amatorska reprezentacja Środkowosłowackiego Związku Piłkarskiego zmierzyła się z reprezentacją amatorską Małopolskiego ZPN. Polski zespół budowany od niedawna prowadzili szkoleniowcy w składzie: Lucjan Franczak, Michał Królikowski i Antoni Gawronek. Zawody odbyły sie 20 czerwca na obiektach Bronowianki Kraków. 

Foto-galeria dostępna TUTAJ. 

 
20-06-2012
 Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski

Limanovia Szubryt Limanowa - Karpaty Siepraw 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Basta 67, 1:1 Zając 73, 2:1 Dziadzio 88 (k)

Sędziowali: Paweł Kukla oraz Mateusz Kulig i Grzegorz Przybylski. Widzów: 250

Limanovia Szubryt Limanowa: Sotnicki - Kulewicz, Banaszkiewicz, Garzeł, Słaby - Basta (78 Podstolak), Prokop, Skiba (46 Orzechowski), Dziadzio (90+2 Wańczyk) - Kiwacki (65 Gadzina), Mężyk

Karpaty Siepraw: Zachariasz - Galas, Juszczak, Szablowski, Suder (63 Komperda) - Morawiec, Hyży, Szymoniak (85 Gruchacz), Szczytyński, Witko (70 Król) - Zając

Limanovia Szubryt ponownie najlepszym zespołem w finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Małopolski, tym razem pokonując Karpaty Siepraw 2:1. Mecz rozegrano na obiekcie MOSiR w Bochni i przed zawodami odbyła się uroczystość z udziałem piłkarzy BKS Bochnia, którzy awansowali do III ligi. Z tej okazji prezes klubu, pan Marcin Krokosz, wręczył piłkarzom okolicznościowe dyplomy i plakietki, gratulując sukcesu.

Po ostatnim gwizdku sędziego zawodów pucharowych, zwycięskiej drużynie z Limanowej wręczył puchar wiceprezes zarządu pan Tadeusz Kędzior w towarzystwie członka Prezydium Zarządu pana Wiesława Biernata.

Limanovia zdobywając Puchar Małopolski uzyskała prawo występów w kolejnym meczu Pucharu Polski na szczeblu centralnym i 18 lipca będzie gościć u siebie drugoligowca - Raków Częstochowa. Foto-galeria dostępna TUTAJ.

18-06-2012

Arsene Wenger będzie wśród gości na obiektach AWF

Na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, w dniu 20 czerwca (środa), odbędzie się seminarium o tematyce szkoleniowej dla trenerów piłki nożnej z udziałem szkoleniowców ze Słowacji. Wykładowcami w zajęciach teoretyczno-praktycznych będą prof. dr Henryk Duda, dr Zbigniew Witkowski i dr Bogdan Ciućmański. W zajęciach praktycznych, które odbędą się na boisku AWF, wezmą udział piłkarscy juniorzy - uczniowie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy MZPN. W trakcie seminarium zapowiedziana jest wizyta trenera klubu sportowego Arsenal Londyn, Arsene Wenger, który będzie wśród delegacji działaczy UEFA. Program seminarium dostępny TUTAJ.

 
18-06-2012

Regions Cup UEFA - kadra na Słowację

Po pierwszych konsultacjach szkoleniowych, które odbyły się 13 czerwca na obiektach KS Borek w Krakowie, powołano kadrę Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na mecz ze Słowacją, który odbędzie się 20 czerwca (środa) o godz. 13:00 na stadionie klubu sportowego Bronowianka Kraków. Koordynator konsultacji, trener Lucjan Franczak, zaprasza powołanych piłkarzy na godz. 12:00 wraz z ważnymi kartami zdrowia i sprzętem piłkarskim. Skład kadry MZPN dostępny w komunikacie TUTAJ.

 
15-06-2012

Komunikaty Wydziału Gier po sezonie piłkarskim

Wydział Gier MZPN publikuje komunikaty dotyczące weryfikacji rozgrywek seniorów w poszczególnych ligach na koniec sezonu 2011/2012. Ukazały się komunikaty nr. 29 (dotyczy III ligi), nr. 30 (dotyczy IV ligi zachodniej) i nr. 31 (dotyczy klasy Okręgowej Kraków I i II), a dostępne TUTAJ.

 
11-06-2012

Na początek KS Chełmek z Jutrzenką Giebułtów o awans do IV ligi

W siedzibie Małopolskiego ZPN w Krakowie zapadły ustalenia i wylosowano parę pierwszego meczu barażowego o dodatkowy awans do IV ligi Małopolski grupa zachodnia. W wyniku zakończonych rozgrywek piłkarskich we wszystkich trzech klasach okręgowych Kraków I, Kraków II i Wadowice, odpowiednio drugie miejsca zajęły zespoły Jutrzenki Giebułtów, Wiślanie Jaśkowice i KS Chełmek. Przedstawiciele tych klubów w obecności pracowników MZPN dokonali losowania i w pierwszych zawodach, które odbędą się już 13-06-2012 (środa) o godz. 18:00 na stadionie MKS Trzebinia, spotkają się KS Chełmek z Jutrzenką Giebułtów. Następne zawody odbędą się w dniu 17-06-2012, również w Trzebini, wówczas rywalizować będzie zespół Wiślanie Jaśkowice ze zwycięzcą pierwszego meczu. Protokół dostępny TUTAJ.

 
11-06-2012

Regions Cup UEFA - powołania i konsultacje

Powołaniem reprezentacji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej seniorów rozpoczynają się przygotowania do eliminacyjnych rozgrywek regionów - piłkarskiego turnieju Regions Cup UEFA. Pierwszym sprawdzianem dla małopolskich zawodników będzie mecz z reprezentacją Słowacji 20 czerwca 2012, a już 13 czerwca (środa) o godz. 17:00 na stadionie KS Borek Kraków odbędzie się pierwsza konsultacja z udziałem szkoleniowców i powołanej kadry, która dostępna jest w komunikacie TUTAJ.

 
09-06-2012

Mecze barażowe w Trzebini o awans do IV ligi

Ostatni komunikat Wydziału Gier w sprawie meczów barażowych o dodatkowy awans do IV ligi wskazywał Alwernię, jako miejsce zawodów, jednak w ostatniej chwili nastąpiła zmiana. Wszystkie zawody z udziałem drużyn, które na koniec sezonu 2011/2012 zajmą drugie miejsca w grupach klas okręgowych Kraków I, Kraków II i Wadowice, odbędą się na stadionie MKS Trzebinia-Siersza w terminach podanych w komunikacie WG nr 26/WG/2012.

 
01-06-2012

Wojewódzki finał w Tymbarku wyłonił zwycięzców

Na obiekcie sportowym klubu sportowego "Tymbark" w Tymbarku odbył się 31 maja wojewódzki finał turnieju piłkarskiego dla dzieci "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku". We wczorajszym finale wzięły udział 23 reprezentacje chłopców i 18 dziewcząt, łącznie 520 zawodniczek i zawodników. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna UKS "Trójka" Jelna z gminy Gródek nad Dunajcem, zaś wśród chłopców najlepszą ekipą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 119 z Krakowa.

Wyniki turnieju dziewcząt dostępne TUTAJ, a chłopców TUTAJ.  FOTO-Galeria dostępna TUTAJ.